כיצד להגיש בקשה לשחרור מוקדם מהצבא

עבורנו בתור ישראלים השירות הצבאי הוא מרכיב חשוב. מדובר על השנים הטובות ביותר בחיים שלנו אותן אנחנו תורמים למען המדינה. יש מי שפטורים מהצבא ומלכתחילה פשוט לא מתגייסים אליו, אולם לעיתים תוך כדי השירות מסיבות השונות אנחנו צריכים לסיים אותו. הצבא לא תמיד מקבל את הבקשות הללו באופן שאתם הייתם רוצים, וכאן נבין איך להתמודד עם זה. 

 

שחרור מוקדם מהצבא

בקשת שחרור מוקדם מהצבא היא בקשה שאותה החייל אמור להגיש לאגף כוח אדם בצבא. הבקשה אמורה לפרט את הנסיבות בגינן החייל מעוניין לסיים את שירות טרם המועד שנקבע לו. הצבא לא אוהב בקשות מהסוג הזה כיון שהן פוגעות לו במשאב היקר ביותר שלו – כוח האדם. זו הסיבה שכדאי לכם לקבל ייעוץ משפטי על שחרור מהצבא – עו"ד מירי גביש לפני הגשת הבקשה.

 

עילה משכנעת

החלק המרכזי בבקשה הוא זה שמפרט את העילה בגינה אתם רוצים לקבל פטור משירות צבאי. העילה יכולה להיות סיבה רפואית, נפשית, מצב משפחתי וכל דבר שלא מאפשר לכם להמשיך את השירות הצבאי שלכם. עורך דין צבאי יעזור לכם לנסח את העילה בצורה כזו שתבהיר לצבא שהשחרור שלכם הוא אכן מחויב המציאות, ושאין לכם את היכולת להמשיך בשירות הצבאי הרגיל.

 

ערעור במקרה הצורך

למרבה הצער, לא תמיד בקשה השחרור שלכם תתקבל. בסופו של דבר מי שמחליט הם לא נאשים שבהכרח מכירים אתכם, ולעיתים ההחלטה שלהם עלולה להיות בניגוד לרצונכם. כדי לא להגיע למצבים של עריקות או הליך משפטי בתוך הצבא, תוכלו להגיש בקשת ערעור. במידה ולא הייתם מלווים בעורך דין במהלך הגשת הבקשה, לערעור כבר כדאי להגיע מוכנים יותר יחד עם עורך דין.

 

למה כדאי לנו לקבל שירות מעורך דין צבאי

העולם הצבאי המשפטי שונה מזה האזרחי בהרבה מאוד בחינות. בדיוק כמו שכאשר אנחנו זקוקים לעורך דין אנחנו לוקחים את מי שמעניק שירות בתחום שאנחנו צריכים, כאן זה נכון להתנהלות משפטית מול הצבא. עורך דין צבאי הוא זה שמכיר את רזי המערכת הצבאית והוא ידע איך להפוך את הבקשה שלכם לכזו שמשענת את הצבא להעניק לכם את הפטור המיוחל.

 

איך לבחור עורך דין מתאים

בבחירת עורך דין צבאי יש לבדוק שני דברים. הדבר הראשון הוא כמובן הידע של עורך דין וההתמחות שלו בעולם המשפטי הצבאי. הדבר השני הוא הניסיון. בקשה לשחרור מוקדם מהצבא היא משהו שהרבה מאוד חיילים מגישים, ואם עורך הדין שלכם כבר רשם הצלחות בתחום הזה, אין סיבה שגם הבקשה שלכם לא תתקבל.

 

לסיכום

שחרור מוקדם מהצבא מתאפשר רק בנסיבות מסוימות. הדרך הטובה ביותר לשכנע את הצבא שאם נמצאים בנסיבות הללו היא להגיש את הבקשה יחד עם עורך דין צבאי. עורך דין יוודא שהעילה שאתם דורשים שחרור בגינה, מספקת.

צָבָא

אולי יעניין אותך גם

עריכת דין
3 טיפים לבחירת עורך דין מנצח

בחירת עורך דין מנצח היא אחת ההחלטות החשובות ביותר שתצטרכו לקבל אם אתם זקוקים לייצוג משפטי. בין אם מדובר בתביעה אזרחית, עניין פלילי או סוגיה

קרא עוד »
ניהול עיזבון
עריכת דין
מה עושה מנהל עיזבון?

למנהל נכסים יש תפקיד מכריע בתפעול חלק וניהול יעיל של נכסים מגוונים, בין אם הם אחוזות למגורים, מתחמים מסחריים או נכסים בקנה מידה גדול. עם

קרא עוד »
תאונת דרכים
עריכת דין
תביעת נזקי גוף בתאונת דרכים

תאונת דרכים יכולה להיות חוויה טראומטית, שמותירה את הנפגעים עם פציעות פיזיות, מצוקה רגשית ועומסים כלכליים. בזמנים מאתגרים כאלה, הבנת תהליך הגשת תביעת נזקי גוף

קרא עוד »
המשך תביעת תאונת דרכים
עריכת דין
איך מתנהלת תביעת תאונת דרכים?

תאונות דרכים יכולות להיות חוויה טראומטית עבור המעורבים. בנוסף לפציעות פיזיות, תאונות דרכים עלולות לגרום גם להפסדים כספיים, לרבות הוצאות רפואיות, אובדן שכר ונזקי רכוש.

קרא עוד »