מה לעשות אם נתפסת עם נשק ללא רישיון

קיימות מדינות ברחבי העולם שבהן כל אדם שמעוניין בכך – יכול לרכוש לעצמו נשק בלי כל בעיה. מדינת ארצות הברית, לדוגמה, ידועה לשמצה בקלות שבה כל איש או אישה יכולים פשוט להיכנס לחנות נשקים ולבחור לעצמם את הנשק המועדף עליהם, בין אם מדובר באקדח קצר ובין אם בנשקים ארוכים ומסוכנים יותר. במדינת ישראל, לעומת זאת, רק גורמים ספציפים, מורשים ושמחזיקים ברישיון הרלוונטי לכך מורשים להסתובב עם נשק. היום נספר לכם מה לעשות אם נתפסת עם נשק ללא רישיון, שכן מדובר על עבירה חמורה ביותר.

 

נשק ללא רישיון – אחת העבירות החמורות ביותר

עבירות נשק הן שם כולל להמון עבירות שכוללות החזקת נשקים, סחר בנשקים, שימוש בנשקים ועוד. אם נתפסת עם נשק ללא רישיון, מדובר על בשורה רעה במיוחד עבורך. אנשים רבים שנתפסים כשהם מתהלכים ברחוב עם נשק ללא רישיון מוצאים את עצמם מובלים אל עבר הליכים משפטיים סבוכים ומורכבים, שכוללים בתוכם כמה שלבים מאוד לא נעימים.

 

ההליך המשפטי שיפגוש אדם שנתפס עם נשק ללא רישיון

אז מדובר כאן על הליך משפטי שיחלץ מכם את כל התשובות ללמה, איך, מתי, איפה וכמה. מי שנתפס עם נשק ללא רישיון, יצטרך לענות לגורמים השונים כמו המשטרה, החוקרים, השופטים ועוד על מגוון רחב של שאלות, כמו מדוע ברשותו היה נשק ללא רישיון, האם הוא השתמש בו, מאיפה הוא השיג אותו ועוד. מדובר על תהליכים ארוכים, מתישים ומאוד לא נעימים, שמעליהם מרחפת עננה של ענישה, משפט וכתם שחור לכל החיים.

 

נשק ללא רישיון – מה הבעיה בו?

אז למה העניין הזה כל כך סבוך ומורכב? ובכן, מדינת ישראל היא מדינת חוק, שבה אין להשתמש בנשק ללא הרישיון המתאים. קיימים גורמים ספציפים וברורים שלהם יש אישור ורישיון להחזיק בנשק ואף להשתמש בו במידת הצורך, כמו שוטרים, חיילי צבא ההגנה לישראל, מאבטחים ועוד. אם כל אחד היה מחזיק בנשק ללא רישיון, קלות הדעת של אנשים ללחוץ על ההדק היתה בלתי נסבלת, ועצם העובדה הזו מובילה לכך שכל אדם יפעל לפי עולם האמונות הפנימי שלו, ולא על פי החוקים הברורים. מדובר כאן על סיטואציה בעלת פוטנציאל הרס רב, ולכן מערכת המשפט מתייחסת אליו במלוא הרצינות.

 

העונש בגין החזקת נשק ללא רישיון – חמור יותר משחשבתם

מי שנתפס עם נשק ללא רישיון יכול למצוא את עצמו נענש בעונש של עד 7 שנות מאסר בפועל. מדובר על עונש חמור במיוחד שבהחלט הולם את פוטנציאל הפגיעה הגבוה של החזקת נשק ללא רישיון, ולכן מומלץ מאוד להימנע מהסיטואציה הזו.

 

עורך דין פלילי – לא לוותר עליו ברגע האמת

אם כבר נתפסתם עם נשק ללא רישיון, דעו שבעזרת עורך דין פלילי תוכלו לעבור תהליך הרבה יותר פשוט וסימפטי, עם אופציה להקלה בעונש שתקבלו. לכן, לא כדאי לוותר על הייצוג מטעמו.

חוֹק

אולי יעניין אותך גם

עריכת דין
3 טיפים לבחירת עורך דין מנצח

בחירת עורך דין מנצח היא אחת ההחלטות החשובות ביותר שתצטרכו לקבל אם אתם זקוקים לייצוג משפטי. בין אם מדובר בתביעה אזרחית, עניין פלילי או סוגיה

קרא עוד »
ניהול עיזבון
עריכת דין
מה עושה מנהל עיזבון?

למנהל נכסים יש תפקיד מכריע בתפעול חלק וניהול יעיל של נכסים מגוונים, בין אם הם אחוזות למגורים, מתחמים מסחריים או נכסים בקנה מידה גדול. עם

קרא עוד »
תאונת דרכים
עריכת דין
תביעת נזקי גוף בתאונת דרכים

תאונת דרכים יכולה להיות חוויה טראומטית, שמותירה את הנפגעים עם פציעות פיזיות, מצוקה רגשית ועומסים כלכליים. בזמנים מאתגרים כאלה, הבנת תהליך הגשת תביעת נזקי גוף

קרא עוד »
המשך תביעת תאונת דרכים
עריכת דין
איך מתנהלת תביעת תאונת דרכים?

תאונות דרכים יכולות להיות חוויה טראומטית עבור המעורבים. בנוסף לפציעות פיזיות, תאונות דרכים עלולות לגרום גם להפסדים כספיים, לרבות הוצאות רפואיות, אובדן שכר ונזקי רכוש.

קרא עוד »