רשלנות רפואית באבחון לקוי של מחלה

רשלנות רפואית באבחון לקוי של מחלה מתרחשת לא פעם במוסדות רפואיים שונים.

רשלנות רפואית באבחון לקוי של מחלה מתייחסת הן לאבחון שגוי ומוטעה, והן לאבחון נכון אך מאוחר.

במקרים כאלה, ניתן לתבוע את המוסד הרפואי בו נעשתה הטעות, או את הרופא המטפל.

במאמר זה, נענה על השאלות הבוערות ביותר בתחום זה, ונספק לכם את כל המידע הרלוונטי לגבי רשלנות רפואית באבחון לקוי של מחלה.

 

למה קורים מקרים כאלה?

ראשית, נעסוק בשאלה למה? מה הסיבה שקורים מקרים כאלה? הרי כל הרופאים הם אנשי מקצוע שמוסמכים לעבודתם, ובכל זאת הם עושים טעויות. ישנן סיבות רבות שיכולות להוביל לאבחון לקוי של מחלה. לעיתים, רופאים מסוימים לא עורכים בדיקת רקע מקיפה מספיק על ההיסטוריה הרפואית של החולה ומשפחתו. במקרים אחרים, מדובר דווקא בהתעלמות של הרופא מתלונות המטופל. ישנם עוד אינספור גורמים שיכולים להוביל לטעויות מסוג זה, שעשויות לעלות בחיי אנוש.

 

מה אפשר לעשות?

מה אפשר לעשות? – לתבוע. בכל מקרה של רשלנות רפואית מומלץ לפנות לייעוץ משפטי על מנת לבדוק אפשרות לתביעה. תביעות מסוג זה בדרך כלל מתייחסות לפיצוי כספי שניתן לצד הנפגע, מהצד האחראי לפגיעה. כלומר, אם נתקלתם במקרה של רשלנות רפואית, אשר כתוצאה ממנו נפגעה הבריאות שלכם, ייתכן שיש באפשרותכם לתבוע את האחראי לנזק. אם תנצחו בתביעה, תקבלו פיצוי כספי אשר בו תוכלו להשתמש על מנת לנסות לתקן את הנזק שנגרם.

 

מה היה עושה רופא אחר?

אם אתם עומדים בפני הליך של תביעה על רשלנות רפואית, השאלה הראשונה שאתם צריכים לשאול את עצמכם היא מה רופא אחר היה עושה? במילים אחרות, האם היו מספיק רמזים מטרימים ותסמינים שיכלו להוביל לאבחון מדויק ומהיר של המחלה? שאלה זו מהווה את העיקרון הראשון של תביעת רשלנות רפואית, משום שהתשובה לשאלה זו בעצם מכריעה האם האחריות לנזק שייכת לרופא המטפל או לא? אם התשובה לשאלה זו היא כן, זה אומר שאתם כבר בחצי הדרך לתביעה מנצחת.

 

האם ניתן היה למזער את הנזק?

השאלה השנייה שאתם צריכים לשאול את עצמכם לפני שאתם תובעים היא האם ניתן היה למזער את הנזק? הכרה של הרופא המטפל בנזק שנגרם על ידו אינה מספיקה על מנת לתבוע. צריך גם להוכיח שאם הרופא היה פועל כראוי, ולא מתרשל, הנזק היה נחסך. שאלה זו מהווה את העיקרון השני של תביעת רשלנות רפואית, משום שהתשובה לשאלה זו מכריעה האם הרשלנות הרפואית באמת גרמה לנזק, או שהיא לא משנה כלל. אם התשובה לשאלה זו גם היא כן, סימן שאתם בדרך לתביעה מנצחת.

 

סיכום

רשלנות רפואית באבחון לקוי של מחלה היא תופעה שצריך למגר. רופאים הם אנשים שמתעסקים בחיי אדם, ועל כן מי שבחר במקצוע הזה חייב להיות מסוגל לבצע אותו כראוי. אם תרצו לקבל מידע נוסף בנושא, ואף ייעוץ, הכוונה, וייצוג משפטי מקצועי, אמין, ואיכותי, תוכלו להיכנס לאתר של עורך דין קשיוב.

 

פטיש

אולי יעניין אותך גם

עורך דין רשלנות רפואית
מהו מבחן הרופא הסביר?

רשלנות רפואית היא ענף משפטי מורכב, שבו נבחנת התנהגותו של הצוות הרפואי שהתרשל לכאורה אל מול סטנדרט התנהגות סביר. במרכז הבחינה עומד מבחן הרופא הסביר,

קרא עוד »
עורך דין רשלנות רפואית
רשלנות רפואית בהריון ולידה

ככלל, תחום הרשלנות הרפואית יעסוק בהתנהגותם של רופאים כלפי מטופליהם. מה שיוגדר כהתנהגות הוא הטיפול אותם הרופאים נותנים למטופלים. כל רופא מחויב בטיפולו כלפי החולה

קרא עוד »
עורך דין רשלנות רפואית
רשלנות רפואית בניתוח

אחד התחומים בהם ניתקל ברשלנות רפואית הוא תחום הניתוחים. בהקשר לזה נרצה לשאול מה מוגדר רשלנות רפואית בניתוח, באיזה שלב בהליך הניתוחי יכולה להתרחש רשלנות

קרא עוד »