רשלנות רפואית בבדיקת קורונה – למי פונים ומה עושים?

בדיקות קורונה הפכו זה מכבר לדבר שבשגרה אצל מבוגרים ובמיוחד בקרב ילדים שעדיין לא קיבלו חיסונים.

במקביל, לא תמיד הבדיקות מתבצעות בצורה נכונה והתוצאות לא פעם נמצאות שגויות. כל אלו מביאים לרשלנות רפואית במקרים של נזקים משמעותיים.

המאמר יפרט למי פונים ומה עושים.

 

למי פונים במקרה של רשלנות רפואית?

כאשר רוצים להוכיח רשלנות רפואית בכל מקרה בו ניזוקים מבחינה פיזית ונפשית יש לפנות לעו"ד רשלנות רפואית שיסייע להוכיח את הטענות. רשלנות רפואית הוא מצב בו מקבלים אבחון שגוי וכתוצאה מכך נפגעים, טיפול שגוי או טיפול רשלני, תרופות לא מתאימות וכיוצא בזה. ההוכחה לרשלנות רפואית במקרה של בדיקת קורונה צריכה להביא טענה שהנזק קשור לאבחון השגוי. גם המחסור בבדיקות עקב העומסים הגדולים על בתי החולים שגורם לכך שאנשים לא ייבדקו בזמן, הוא תוצאה של רשלנות רפואית. כלומר, אדם יכול לחלות במחלה כיוון שלא אובחן וטופל בזמן. למידע נוסף בקרו באתר https://www.df-law.co.il/טיפול-בנגיף-קורונה.

 

מה עושים במקרה של רשלנות רפואית עקב בדיקת קורונה?

מאז פרוץ המגיפה אנשים רבים נפגעו מחוסר בדיקות, אבחונים וטיפולים שגויים. במקרים בהם החולה מאובחן כחולה במחלה מסוימת ומטופל בצורה לקויה מכיוון שלא איתרו שהיה חולה בקורונה ניתן לקבל פיצוי כספי על הרשלנות הרפואית. יתרה מכך, כשמדובר בחולה שנפטר מקורונה עקב אבחון שגוי, משפחתו תוכל לתבוע את בית החולים ולקבל פיצוי. ניתן לחלק את שני סוגי הפיצויים לשניים. פיצוי בו מדובר על אובדן סיכויי החלמה עקב האבחון השגוי ופיצוי על רשלנות ישירה כתוצאה מאבחון מאוחר. במקרה הראשון אם לאדם היה סיכוי של 30% להחלים במידה והיה מאובחן כראוי הוא יקבל פיצוי במידה והסיכוי להחלמה נפגע מעל ל-50%. במקרה השני, הפיצוי יהיה בגין סיבוכים שגרמו לחולה לנזק בשל אבחון מאוחר. כלומר, יש להוכיח שבמידה והחולה היה מאובחן בזמן לא היה מסתבך ולכן מגיע לו פיצוי.

 

תביעת רשלנות רפואית עקב טיפול לקוי במחלת הקורונה

בנוסף לאבחון מאוחר או שגוי, העומס בבתי החולים הביא לטיפולים לקויים במחלה אצל חולים. כמו כן, הגורם האנושי שאינו בקיא במחלה עלול לטעות ולגרום לחולה להסתבך עקב הטיפול הרשלני. גם במקרים אלו ניתן להגיש תביעה משפטית באמצעות עו"ד רשלנות רפואית. צריך לדעת שבית המשפט מקל על התובע מלהוכיח את הנזק מכיוון שמדובר במשבר זמני ולעיתים יבקש מהמוסד הרפואי להוכיח שלא התרשל במתן הטיפול ובתוצאותיו. למשל, מוסד רפואי שלא ערך רישום שוטף בנוגע לטיפול בחולה יהיה אחראי על מצבו של המטופל ולכן הוא התרשל רפואית.

לסיכום, גם אם אינכם צריכים להוכיח רשלנות רפואית וחובת ההוכחה היא על המוסד הרפואי, מומלץ לשמור את כל המסמכים הרפואיים בנוגע לבדיקות והטיפולים שניתנו לחולה כדי שישמשו ראיות בבית המשפט.

 

בדיקה רפואית

אולי יעניין אותך גם

עורך דין רשלנות רפואית
מהו מבחן הרופא הסביר?

רשלנות רפואית היא ענף משפטי מורכב, שבו נבחנת התנהגותו של הצוות הרפואי שהתרשל לכאורה אל מול סטנדרט התנהגות סביר. במרכז הבחינה עומד מבחן הרופא הסביר,

קרא עוד »
עורך דין רשלנות רפואית
רשלנות רפואית בהריון ולידה

ככלל, תחום הרשלנות הרפואית יעסוק בהתנהגותם של רופאים כלפי מטופליהם. מה שיוגדר כהתנהגות הוא הטיפול אותם הרופאים נותנים למטופלים. כל רופא מחויב בטיפולו כלפי החולה

קרא עוד »
עורך דין רשלנות רפואית
רשלנות רפואית בניתוח

אחד התחומים בהם ניתקל ברשלנות רפואית הוא תחום הניתוחים. בהקשר לזה נרצה לשאול מה מוגדר רשלנות רפואית בניתוח, באיזה שלב בהליך הניתוחי יכולה להתרחש רשלנות

קרא עוד »