תביעת ביטוח – איך להגיש את התביעה?

תביעת ביטוח היא הליך בו בעל הפוליסה תובע את חברת הביטוח על מנת לממש את זכויותיו בהתאם לתנאי הפוליסה.

למשל – אם אדם עבר תאונת דרכים חס וחלילה, הוא יתבע את החברה דרכה רכש ביטוח מקיף כדי לקבל את ההחזר על ההוצאות של תיקון הרכב.

למעשה, כל לקוח של חברת ביטוח מקווה שלא "יזכה" להשתמש בפוליסה שלו, אך ברגע שהוא זקוק לה הוא שמח שרכש אותה.

יש אנשים שבוחרים להימנע מביטוחים שאינם בגדר חובה מתוך טענה שהסיכוי לתאונה הוא נמוך, אך משזו מתרחשת הם נאלצים לשלם את המחיר.

 

אז איך מגישים תביעה לביטוח?

לכל סוג של ביטוח יש הליך מעט שונה – ביטוח חיים, ביטוח בריאות, ביטוח דירה, ביטוח לרכב ועוד. ישנם ארבעה שלבים עיקריים בעת הגשת התביעה –

  1. הודעה על אירוע הביטוח לחברת הביטוח בהקדם האפשרי. חשוב להודיע מהר ככל שניתן כיוון שזה מגדיל את הסיכוי של הצלחת התביעה.
  2. העברת המסמכים הדרושים ופתיחת תיק תביעה – עליכם לאסוף את כל המסמכים הרלוונטיים ולהביא אתם לחברת הביטוח. במקרה של תאונת דרכים למשל, יש לצלם את הנזקים של הרכבים, את מספרי הרכב ואת כל הטפסים שקשורים לנהג השני בתאונה. אם אתם רוצים לחסוך לעצמכם את ההליך הזה או שאתם צריכים עזרה תוכלו לפנות לעורך דין שמתמחה בתביעות ביטוח.
  3. בדיקת נסיבות האירוע ותנאי הפוליסה – חברת הביטוח תבחן את העדויות והמסמכים ובהתאם לפוליסה היא תגיע להחלטה.
  4. החלטת החברה אם לקבל את התביעה, לדחות אותה או לקבל באופן חלקי. במקרים בהם ההחלטה אינה צודקת או בעיניכם תוכלו לפנות לעורך דין שמתמחה בתביעות ביטוח – https://www.ronkinlaw.co.il/

 

האם צריך להגיע למשרדי החברה?

לחברות הביטוח יש פיקוח קפדני שאחראי שיספקו את שירותם בשקיפות מלאה מול הלקוח ויעזרו לו בהליך הגשת התביעה. בעבר היה צורך להגיע לפגישה פיזית עם סוכן ביטוח או להתקשר אליו. בשיחה הועברו הפרטים והעדות על המקרה הרלוונטי. כיום, עם התפתחות הטכנולוגיה, ניתן להגיש תביעה מהטלפון הנייד דרך אתר האינטרנט או האפליקציה. לשירות המתקדם הזה יש יתרון מובהק כיוון שניתן בזמן אמת להעלות את כל המסמכים והעדויות הרלוונטיים ובכך לייעל את התהליך.

 

האם לעיתים עדיף להימנע מתביעה?

ישנן פוליסות מאוד מצומצמות שהופכות א הגשת התביעה ללא כדאית, למשל כשיש השתתפות עצמית גדולה של הלקוח. כמו כן, ריבוי תביעות עלול להעכיר את היחסים של המבוטח עם החברה.

 

לסיכום

תביעת ביטוח היא לרוב הליך די פשוט. חשוב שתכירו היטב את תנאי הפוליסה שלכם כדי שתפעלו להשגת הזכויות שלכם. כמו כן, חשוב שתפעלו במהירות ויעילות כדי להגדיל את הסיכוי של הצלחת התביעה. במשרדו של עורך הדין יואב רונקין תוכלו לקבל יעוץ והכוונה, היכנסו לקישור –  https://www.ronkinlaw.co.il.

 

מאזניים

אולי יעניין אותך גם

עורך דין ביטוחים
כנגד מי מגישים תביעה לאחר תאונת דרכים

תאונות דרכים הן לצערנו אירועים נפוצים שיכולים לגרום לנזקים פיזיים, רגשיים וכלכליים משמעותיים. מלבד הטראומה הישירה מהתאונה עצמה, הפציעות והנזק לרכב עלולים להוביל להוצאות גבוהות,

קרא עוד »