4 מצבים בהם תזדקקו לעו"ד מקרקעין

עסקאות נדל"ן ומקרקעין יכולות להיות מורכבות, ואם אתם לא שוחים בתחום, כנראה שהסתייעות באיש מקצוע תהיה הדבר החכם לעשות. במאמר זה נפרט על ארבעה מצבים שונים בהם עורך דין מקרקעין יכול להכווין, ללוות אתכם ולהיות גורם משמעותי מאוד בהצלחת התהליך לטובתכם.

 

1. רכישת בית עם חריגות בניה

יש ששואלים את עצמם בעת רכישת בית עם חריגות בניה – האם זה מסוכן ומה צריך לבדוק? אז האמת היא שאכן קיימים סיכונים משמעותיים. חריגות בנייה יכולות להיות קלות, עם בעיות קוסמטיות בלבד, אבל הן גם יכולות להגיע לליקויים מבנים חמורים שעלולים לפגוע בבטיחות ובאיכות המגורים בבית. במקרים כאלה עורך דין מקרקעין הוא חשוב מאין כמוהו- הוא יכול לעזור לכם לארגן בדק בית מקיף כדי לזהות את כל הבעיות הפוטנציאליות, ובמידה ויתגלו מורכבויות גדולות- הוא יוכל לעזור לכם להתמודד עם תיקון הבעיות באמצעות משא ומתן או פעילות משפטית.

 

2. העברת דירה ללא תמורה בין אחים

העברת ללא תמורה של דירה בין אחים – העברת דירה בין אחים היא עוד סיטואציה שאולי נראית פשוטה למתבונן מהצד, אבל האמת היא שמדובר במצב משפטי מורכב שמצריך מכם להיעזר בעורך דין מקרקעין מומחה בתחומו. זה כרוך בהליכים משפטיים, עבודה מול רשות המיסים ועוד. עורך דין יוכל להכין את המסמכים המשפטיים הנדרשים ולהבטיח שההעברה תהיה תקפה משפטית ותבוצע כהלכה.

מושג דיני מקרקעין

3. מחלוקת על גבולות שטח

סכסוכי גבולות בין שכנים הם מקרה נפוץ מאוד, ולעיתים לצערנו זה עלול להסלים במהירות ולהפוך גם למצב לא נעים ברמה אישית וגם למצב לא פשוט בכלל מהבחינה המשפטית. מעורבות של עורך דין מקרקעין יכולה לסייע לכם בפתרון המחלוקות הללו ביעילות, ולהוביל לכך שהמצב ייפתר גם ללא משפט- שיכול להיות תהליך ארוך ויקר. עורך הדין יוכל לבדוק את הגבולות המדויקים של הנכסים של שני הצדדים ולשאוף לפתרון ידידותי.

 

4. רכישת נדל"ן מסחרי

עסקת נדל"ן פרטית היא מסובכת, אז אתם בטח יכולים לתאר לעצמכם מה קורה עם נדל"ן מסחרי- זה מסתבך הרבה יותר. עסקאות אלה כוללות לרוב הרבה מאוד פרטים משפטיים ופיננסיים, שרק מומחה בתחום יידע להבין את כולם ולעקוב אחר כל ההוראות כדי להוביל לביצוע העסקה. הוא לא יהיה אמון רק על הצד הבירוקרטי, אלה הוא יוכל גם לעזור לכם לבצע בדיקת נאותות, להבין אם יש בעיות פוטנציאליות, לעגן דברים חשובים בחוזה, לנהל משא ומתן על תנאי העסקה ועוד.

 

לסיכום

קיימים מצבים שונים שמצריכים את מומחיותו של עורך דין מקרקעין. הוא יוכל לעזור לכם בתהליכים מורכבים, להבטיח שהאינטרסים שלכם מוגנים ולספק לכם שקט נפשי. בין אם מדובר בהתמודדות עם חריגות בנייה או העברת רכוש בין אחים ללא תמורה- עורך דין יוכל לעמוד לצידכם ולהיות לכם לעזר.

חתימה על חוזה מקרקעין

אולי יעניין אותך גם

עורך דין מקרקעין
הסכם חלוקת עיזבון

הסכם חלוקת עיזבון מתבצע בין יורשים ובהתאם לחלוקת הירושה של המנוח, על פי דין או על פי צוואה. ביצוע ההסכם יקרה לאחר שהיורשים יחליטו כי

קרא עוד »
עורך דין מקרקעין
עורך דין ארנונה

בין אם כאנשי עסקים ובין אם כאנשים פרטיים כולנו נתקלים בדרישה לתשלום ארנונה המוטלת באמצעות הרשויות המקומיות בעיר בה אתם פועלים או מתגוררים. ללא ספק,

קרא עוד »