נהיגה בשכרות – איך להפחית את העונש?

אנו יודעים כי נהיגה בשכרות היא ללא ספק אחד הגורמים הבולטים ביותר לתאונות דרכים, ועל כן נחשבת לאחת העבירות החמורות ביותר אותן יכול לבצע

הפרט.

הואשמתם? בואו נראה כיצד תוכלו להקטין את העונש על כך.

במקרים רבים יכול אדם להיות מואשם בעבירת נהיגה בשכרות שמתבססת על הכמות המינימלית והקבועה  שכתובה בחוק. חשוב לזכור כי כמות זו אינה תואמת לכל אדם, שכן כל אחד מאיתנו מגיב שונה לאלכוהול. בנוסף, ישנן השפעות רבות הנוגעות להתנהלות השוטרים בזמן האירוע. מידע נוסף תוכלו לקרוא אצל עו"ד ערן עקראוי המתמחה הנושא.

 

מי עלול להיום מואשם?

  1. מי ששתה משקה משכר, כאשר על פי החוק המידה המינימלית של אלכוהול בדם היא חמישים מיליגרם של אלכוהול בכל מאה מיליליטר של דם.
  2. אדם אשר נטל סם מסוכן, או התגלו בדמו שרידים של סם מסוכן.
  3. כל מי ששתה משקה משכר תוך כדיי הנהיגה עצמה.

 

העונשים הנקבעים למי שמוגדר כשיכור עלולים להגיע לפסילת הרישיון לשנתיים לפחות, או לחילופין, למעל ארבע שנים במידה ונתפסתם נוהגים בשכרות בעבר. לעונשים אלו יכול להתווסף מאסר על תנאי גם כן. עם זאת, במצבים מסוימים יכולה להתקבל פסיקה מבטיחה יותר.

 

מה ההבדל בין נהיגה בשכרות לנהיגה תחת השפעת אלכוהול?

מעטים שמים לב לניסוח השונה, אך ישנו הבדל עצום בין נהיגה בשכרות לבין נהיגה תחת השפעת אלכוהול, והוא כמובן רמת החומרה. נהיגה בשכרות זוהי העבירה הבעייתית ביותר, ועל כן עורך דין טוב ישאף להמיר אותה לנהיגה תחת השפעת אלכוהול, בה העונש המינימלי קטן הרבה יותר מהעונשים המוצעים באופציה השנייה.

 

כיצד ניתן להפחית את העונש על נהיגה בשכרות?

על מנת להפחית את העונש יש להיעזר בכל מה שעומד לצידכם על מנת להוכיח כי הסיכון אותו נטלתם בעת הנהיגה הוא קטן ככל הניתן, או לחילופין, כי המשטרה אינה עבדה כשורה.

על מנת לעשות זאת, יש להיעזר בעורך דין אשר מכיר את הנושא לעומקו, ויודע לזהות את נקודות החולשה של התיק אשר נפתח נגדכם. השאיפה העיקרית של עורך הדין היא למצוא כשלים ראייתיים בתיק, הכוללים מגוון רחב של נקודות עליהן יכול לקום וליפול התיק שלכם.

 

אילו סוגי כשלים יש?

במהלך ביצוע הבדיקה יכולים להיגרם מגוון רחב של כשלים, כמו זמן המתנה שגוי, אי החלפת הפיה של המכשיר, אי כיולו של המכשיר טרם הבדיקה, ומגוון של התנהלויות לא מקצועיות מצד השוטרים.

 

לסיכום

חשוב לזכור כי גם במידה ואינכם מרגישים שיכורים, אין לכך אף השפעה על הגדרתו של החוק, שכן הכמות לאלכוהול בדם מוגדרת שווה בשווה לכולם. הדרך הבטוחה ביותר להפחתת עונש היא ללא ספק היעזרות בעורך דין מנוסה, על מנת למצוא כשלים ובכך להקטין את חומרת העונש הצפוי.

 

כוס ורכב

אולי יעניין אותך גם

עורך דין תעבורה
דיני תעבורה נהיגה בשכרות

בעוד שמרבית האנשים בטוחים כי נהיגה בשכרות זהה, מבחינת החוק, לנהיגה תחת השפעת אלכוהול, בפועל, התמונה היא אחרת. בין אם נתפסתם נוהגים בשכרות או תחת

קרא עוד »
עורך דין תעבורה
התיישנות דו"ח תעבורה

אנשים רבים לא מודעים לעובדה כי אם מתעכבות הרשויות בשליחת דו"ח תעבורה, הדבר יכול להוביל לביטולו עקב התיישנות. התיישנות היא עילה שמטרתה להגן על הנאשם,

קרא עוד »
עורך דין תעבורה
עורך דין תאונת דרכים

כל נהג, הולך רגל או נוסע אשר היו חלק מתאונת דרכים יהיו זכאים לפיצויים על נזקים אשר נגרמו בעקבות התאונה. בדין הישראלי, הסדרת תאונות הדרכים

קרא עוד »
שלילת רישיון לנהג חדש ראשיתשלילת רישיון לנהג חדש ראשית
עורך דין תעבורה
שלילת רישיון לנהג חדש

אדם אשר רק כעת קיבל רישיון, לא משנה מה גילו, נצפה ממנו לתקופת למידה של תנאי הכביש ושל דרכי נהיגה זהירות. גם המחוקק נתן לצורך

קרא עוד »